Domů / O nás
Kategorie
Výrobci
SHOWROOM elektrokol

odkaz na stránky: www.kolanaelektriku.net

Odběr novinek
AKTUALITY, ZPRÁVY

Vánoční pracovní doba:

Pondělí - 22.12.2018  ---              Neděle - 06.01.2019                     

                ZAVŘENO

O nás

Profil společnosti VELKOOBCHODCYKLO

Hlavním zaměřením společnosti Velkoobchodcyklo je prodej velomateriálu a jízdních kol zákazníkům, kteří provozují cykloobchody, taktéž prodej zboží pomocí B2B systému koncovým zákazníkům, dále provozování prodeje elektrokol v SHOWROOMU u dálnice D1 u motorestu Rohlenka - cca 5km od Brna.

Firma Velkoobchodcyklo.cz byla založena v roce 1994 a 20 let měla sídlo v Židlochovicích u Brna. Od roku 2014 působí v nových prostorách na Kaštanové ulici v Brně-Tuřanech nedaleko Makra. Po 3 letech působení v nových prostorách je nyní vhodná chvíle k malému ohlédnutí a k bilancování. 

Jako představení činnosti firmy může sloužit tento článek, který byl zveřejněn v časopisu Cykloservis:

Velkoobchodcyklo – děláme to jinak

Naše firma se od začátku svého působení zabývala maloobchodní i velkoobchodní činností. Nejprve se zaměřme na velkoobchod. Situace ve velkoobchodním skladě je stabilní a obrat stále mírně stoupá. Začali jsme si ovšem uvědomovat, že pokud chceme dále rozšiřovat svou činnost, co se týče množství zákazníků i vyřízených zakázek, bude nutno sortiment skladu zjednodušit. Každý velkoobchodní prodejce, který se pohybuje se skladovostí 5-10 tisíc položek, ví o čem je řeč. Proto se i my budeme snažit zjednodušit práci Vám prodejcům tím, že počet položek již nebudeme nijak razantně zvětšovat a tím Vám ulehčíme situaci při výběru zboží.  Zákazníci se budou muset smířit s tím, že i v cyklistice, stejně jako v jiných oborech nebude vždy možno koupit tu nejmenší součástku k opravě, budou se více měnit celky jako v počítačích, automobilech apod. Pokud zjednodušíme a zpřehledníme sortiment skladu, budeme mít daleko volnější ruce při výběru, zastupitelnosti a obměně personálu.

V sortimentu velkoobchodu některé zboží sice vypustíme, ale nahradíme ho jiným atraktivnějším designovým sortimentem, který bude i pro naše zákazníky oživením v jejich prodejnách. Jen namátkou lze zmínit nově nabízené blatníky polské firmy Simpla nebo stále se rozšiřující nabídku výrobků italské firmy Selle Montegrappa. Jejich sortiment zahrnuje jak základní modely komfortních sedel, tak stylové kožené kousky za příznivou cenu nebo třeba designové brašny. Rozšiřujeme nabídku doplňků a součástek pro elektrokola. Od února roku 2017 jsme spustili tento nový B2B systém, životnost minulého e-shopu skončila a s jeho poskytovatelem jsme už delší dobu nebyli spokojeni.

Tolik tedy ve stručnosti k velkoobchodu a teď nám dovolte malé zamyšlení nad vývojem cyklistického maloprodeje. Většina z vás provozuje cykloservis nebo cykloprodejnu, určitě to dobře znáte: souboje o co nejnižší cenu, servisní rady zdarma aneb „ nemůžete se jít jen na něco podívat?“, váš stálý zákazník vlekoucí nesložené kolo z internetu do vaší prodejny k repasi atd. Tato situace nás donutila se zamyslet nad prací, kterou jsme dělali stále relativně úspěšně, ale bez dobrých pocitů, které jsme z ní měli dříve. K překvapení mnohých kolegů i zákazníků jsme maloobchodní prodejnu zavřeli. Majitel firmy chtěl uskutečnit svůj plán a zcela se zaměřit na prodej elektrokol. Specializované prodejny jsou jednou z cest, kterou je možno se do budoucna ubírat. Stejně tak lze vybudovat provozovnu založenou na kvalitním a dobře zaplaceném servisu, ale cykloprodejny, kde se nabízí podle katalogů všechno a nic za co nejnižší ceny, budoucnost nemají. Naší volbou jsou tedy elektrokola.

Specializovaný showroom elektrokol jsme otevřeli v únoru 2016 u dálnice D1 u Brna u motorestu Rohlenka. Volba místa není náhoda, cíleně jsme hledali vhodné umístění vzhledem k tomu, že pro elektrokola jsou zákazníci ochotni přijet z větší vzdálenosti a my chceme, aby náš showroom lehce našli. Hledali jsme tedy prostor na místě obecně známém, což showroom vedle motorestu Rohlenka, přímo pod kopcem Santon na slavkovském bojišti, dle našeho názoru splňuje. Proč říkáme showroom a ne prodejna? Přijeďte se podívat. Jde o stylové, designové, vzdušné prostory. Showroom není určen jen pro maloobchodní prodej, slouží i k prezentaci značek Hercules a Ecobike, které nabízíme velkoobchodně. Obchodník zde může vidět průřez modely těchto značek. Není problém si zde kolo vyzkoušet, aby věděl přesně, co svým zákazníkům nabízí.

Německá firma Hercules pro rok 2017 připravila velmi povedenou kolekci horských elektrokol s motory Brose, Bosch a Suntour. Značka Hercules je na německém trhu velmi dobře etablovaná s velkou sítí prodejců. Nabízí totiž absolutně bezproblémová elektrokola na nejvyšší technické úrovni a koncoví zákazníci svou spokojeností s kvalitou kol automaticky přivádějí další potenciální kupce k prodejci.

Domníváme se, že úrovni elektrokol, která nabízíme, by měla odpovídat i úroveň prostředí, kde jsou vystavena i jiný systém obsluhy. Některý zákazník přijde s jasnou představou, co chce koupit. Jiný se teprve orientuje a potřebuje poradit. Toto lze v showroomu zvládnout při příjemném posezení u kávy. Je samozřejmostí dodržovat doporučené ceny, ale jako bonus jsme pro naše zákazníky připravili unikátní systém voucherů. Samozřejmě i u elektrokol se setkáváme s nedodržováním doporučených cen. Je to ale do určité míry dáno i přesvědčením některých výrobců, že když umístí svoje elektrokola do všech možných (a nemožných) prodejen, docílí vyššího odbytu.

Kultura prodeje se zatím u nás v cyklistické branži moc neřeší, ale cyklistické časopisy v evropských státech se tomuto tématu začínají věnovat. Jsou zde také první reakce zákazníků, kteří nechtějí určitou značku, protože ji má každý. V závěru bychom rádi zmínili, že prodejem pro nás péče o zákazníka teprve začíná. Servis provádíme pouze na kola u nás prodaná. Zákazník nám dal důvěru a toto opatření ohledně servisu nám zaručí, že i v sezóně budeme mít dostatek času se svým zákazníkům věnovat.    

Kontakt: www.velkoobchodcyklo.cz